Yeni
Masa Kitap

Senin Cahilliğin Benim Yaşamımı Etkiliyor

A. M. Celal Şengör
Türü : Edebiyat
Sayfa Sayısı : 260
Kapak : Karton
Kağıt : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Dili : Türkçe
400 TL ve Üzeri KARGO BEDAVA !
99,00 TL
1-3 İş Gününde Kargo Kargo Ödeyen Ürünler için  tıklayınız
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Senin bilgeliğin bizim yaşamımızı etkiliyor.

   

  Fikirlerini samimi olarak açıklamaktan kaçınmayan, genel geçer hiçbir şeyi umursamadan kendi doğrularını arayan ve söyleyen gerçek bir fikir insanı arıyorsanız, Türkiye’deki ender örneklerinden biri Celâl Şengör’dür.

   

  Bilimsel eleştiriye açıklığıyla, her ne kadar ilk bakışta bana Heidegger’i anımsatan politik duruşuyla bir “demokrat” gibi görünmese de aslında o bir bilgi demokratıdır ve eleştirel düşüncenin önemini tüm Türkiye’ye en iyi anlatan ve öğreten kişidir.

   

  Bugün elinize aldığınız bu kitap, Türkiye’nin yetiştirdiği çok yönlü ve nadide bir âlimle, bizim Karl Popper’imizle yapılmış enfes bir nehir söyleşidir. Okuyacağınız sohbet, bir bilim ve bilgi insanının çocukluktan itibaren nasıl adım adım geliştiğini ve nasıl evrildiğini anlatan bir özet, bir yolculuk öyküsüdür. 

   

  Şen ve neşeli görünüşünün arkasında büyük bir ciddiyet saklayan, kendisine yapılan her türlü eleştiriyi kucaklarken bilime yapılan saygısızlığa büyük öfke duyan bir bilim insanı olarak tanıdığım Celâl Şengör’ün dediği gibi, başkalarının cehaleti nasıl bizim yaşamımızı etkiliyorsa Celâl’in bilgeliği de bizim yaşamımızı olumlu yönde etkilemiştir ve etkileyemeye devam edecektir.

   

  Bu kitap da muhtemelen bu etkinin halkalarından biri olacaktır.

   

  Fatih Altaylı

   

  (Tanıtım Bülteninden)

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.