• Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • MAHALLENİN

  EN GÜZEL KIZI

   

  Ümitlerin bittiği yerde aşk başlar…

   

   

  'Ben bir seramik çamuru değilim, dönüp duran ahşap levhanın üzerinde duygularıma şekil vermeniz mümkün değil. Ben bireyim ve hayallerim var. Hayallerime müdahale ettiğiniz her an kimliğime olan inancımı yitirmeye başlarım.”

   

  Murat Ali Ersan yeni romanı Mahallenin En Güzel Kızı’nda, insanın iç dünyasıyla hesaplaşması sonunda, başka hikâyelerde bulduğu yeni yollarda dolaşıyor.

   

  Bu romanda, ümitlerin bittiği yerde bile insana her an yeni yaşama sebeplerinin sunulduğuna şahit olacak ve belki de kendi çıkmazlarınızdan ayrılan yeni yollar bulacaksınız.

   

   

  Murat Ali Ersan

  7 Ocak 1992’de işçi bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. İlkokul yıllarında elektrik motorlarına ve mekaniğe olan ilgisi çeşitli projeler yapmasına imkân verdi. Liseye geçtiğinde hastanelerde kullanılmak üzere iki proje geliştirdi ve bu projeler sayesinde TÜBİTAK yarışmalarında derece elde etti. Lise öğreniminden sonra iki defa üniversiteye kayıt oldu ancak eğitim sisteminin tutkularını sömürdüğünü düşünüp eğitimini yarım bıraktı. Bir süre, kendi imal ettiği ahşap oyuncakları satarak geçimini sağladı. Yazar bu süre zarfında insanları gözlemleme fırsatı buldu. Yaşamının amacına yönelik fikirler elde etti. Tutkularını yaratıcı kimliğiyle birleştirerek kısa hikâyeler, şiirler, aforizmalar ve romanlar yazmaya başladı. İlk kitabı 2018 yılında basılan ve kısa şiirlerden oluşan Mavide Kalanlar’dı. Ardından aklındaki bir hikâyeyi gerçeklerle bağdaştırarak yazmak için Öncüpınar Mülteci Kampı’nda çalıştı ve buradaki gözlemleriyle Maya’nın Melon Şapkası adında distopik romanını yazdı. Geçtiğimiz yıl Yarınlar Güzel Olmak Zorunda adında bir şiir kitabı ve ön yargılarla hareket eden bir toplumun suça ortak olmasını anlatan Kuşlar Ağacı romanını yazdı.

  Mahallenin En Güzel Kızı, yazarın Hayykitap’tan yayımlanan ilk romanıdır.

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.