100 TL ve Üzeri KARGO BEDAVA !
11,40 TL
17,50 TL
%35 indirimli
urun/merkez-siyasetin-perde-arkasi
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et

 • 1977-2008, siyasette 31 sıcak yıl... Sağ siyasetin önemli figürlerinden Mehmet Keçeciler, çok önemli bir dönemin siyasal nirengi noktalarını kendi perspektifinden ele alıyor. Büyük bir içtenlikle anlattığı öyküler, bugünün siyasi manzarasının nasıl şekillendiğini ortaya koyuyor. AKP'nin genetik kodlarında Milli Görüş geleneği ile birlikte anılması gereken ANAP ve DYP mirasının iç çelişkileri, anlayış farklılıkları ve tarihsel kökleri bu anlatının temelini oluşturuyor.

  Onun hayat hikâyesi sağ siyasetin vatandaşlık bilgisinin kültürel kodlarını da gözler önüne seriyor. Kürt Sorunu'ndan İsrail'le ilişkilere, petrol ve Körfez krizlerinden, faili meçhullere uzanan bir dizi konuya anıları ve görüşleriyle ışık tutan Keçeciler, dünden bugünü okuyarak yeni bir perspektif sunuyor.

  Mehmet Keçeciler, herhangi bir cemaat yapısının içinde yer almadı, özgürlüğünü hep muhafaza etmek istedi. Yapılacağı apaçık görünen 12 Eylül darbesi hakkındaki uyarılarını dinlemeyen Necmeddin Erbakan ile derhal yolunu ayırdı. Turgut Özal ile çalışmaya, ona meydan okumasının sonucunda başladı ve Özal askerin kurduğu hükümette çalışırken, Keçeciler yeni bir partinin, ANAP'ın hazırlığı içindeydi. Yıllar sonra Özal'ın cumhurbaşkanı olmasına karşı çıkan yine oydu ve ona göre, Özal'ın ölümü bir suikast değil.

  İşte bir 'siyaset mühendisi'nin gözünden merkez siyasetin perde arkası... Özal'dan Erdoğan'a, 12 Eylül'den 28 Şubat'a, darbe ihtimallerinin hiçbir zaman tükenmediği en tedirgin dönemlerden günümüze, Gezi olaylarına uzanan bir nehir söyleşisi.
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.