Kolektif

Çocuklar İçin Oyunlar Seti

Siyah Beyaz Yayınları
Açıklama
Çocuğun gelişim ve eğitiminde oyunun önemi çok büyüktür. Çocuk, yaşamı için gerekli olan birçok davranış, bilgi ve becerileri, oyun ortamında öğrenmektedir. Oyun kavramının birçok tanımı yapılmıştır.
Türü : Set
Sayfa Sayısı : 408
Kapak : Karton
Kağıt : 2. Hamur
Basım Yılı : 2021
Dili : Türkçe
100 TL ve Üzeri KARGO BEDAVA !
22,90 TL
59,00 TL
%61 indirimli
1-3 İş Gününde Kargo Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli 5 TL100 TL üzeri Kargo ÜcretsizKargo Ödeyen Ürünler için  tıklayınız
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Çocuklar İçin Akıl Oyunları 10+ Yaş (128 Sayfa)

  Kitabımızda zihninizi sürekli zinde tutacak beyinsel egzersizler yer almaktadır. Nasıl ki bir sporcunun müsabakalarda başarılı olması için sürekli antrenman yapması gerekiyorsa, beynimizin de dinç kalması ve başarılı olması için idmanlı olması gerekiyor. Bu idmanı sağlayacak en seçme zekâ egzersizlerini sizler için yedi kategoride ele aldık bu çalışmamızda. Amaç, sadece matematiksel bir problem çözmek değil, beyin kapasitesini çok yönlü olarak geliştirmek! Bu nedenle, beyin kapasitemizi 7 farklı yönden geliştirebilecek başlıklar altında sunduk çalışmalarımızı. Bu başlıkları;

  1. Dikkat geliştirme

  2. Düşünce gücünü geliştirme

  3. Farkındalık geliştirme

  4. Zekâ geliştirme

  5. Şekillerle zekâ geliştirme

  6. Yorum ve muhakeme yeteneği geliştirme

  7.Süper bir beyine sahip olmak için öneriler olarak yedi başlık altında topladık. Her bölüm için, ilgili yeteneğimizi geliştirecek seçme sorular
  ve her bölümde bu soruların yanıtları yer almakta. Beyninizi cilalayacak ve çevik bir hale getirecek olan kitabınızla sizleri baş başa bırakıyoruz.
  Unutmayın; tıpkı işlemeyen demir gibi, kullanılmayan beyin de paslanır. Her daim zinde, çevik, atak, güçlü ve sağlıklı bir beyin, sizi hayatta başarıdan başarıya sürükleyecektir.  Çocuklar İçin Oyunlar 0 - 4 Yaş (120 Sayfa)


  Çocuk için vazgeçilmez bir yaşama biçimi olan oyun, çocuğun en doğal öğrenme aracıdır. Oyun, çocuklar için keşfetme, öğrenme ve kendini ifade etmek demektir.

  Özellikle çocukla eş değer bir etkinlik olarak görülen oyun ile ilgili görüşler, erken çocukluk alanında yapılan bilimsel çalışma ve bulgularla birlikte önemini artırmış ve bazı bilim adamları, bu alana yönlenmiştir. Çoğu bilim adamları tarafından, “yaşamın sihirli yılları” olarak adlandırılan okul öncesi dönem, yaşamın diğer dönemlerine nazaran ihmale hiç tahammülü olmayan bir dönemdir.

  Gelişimin doğum öncesinden sonra en hızlı olduğu bu dönemin hasarları kalıcı ve yaşama yön verici olmaktadır. Bu dönemin en baskın özelliklerinden birisi; oyunun, en temel öğrenme aracı olarak kullanılmasıdır.

  Gelişim psikolojisi, eğitim psikolojisi ve öğrenme psikolojisinin bulgularına baktığımızda, bu dönemde çocuğun en önemli uğraşısının oyun olduğu ortaya çıkmaktadır.  Çocuklar İçin Oyunlar 4 - 8 Yaş (160 Sayfa)

  Çocuğun gelişim ve eğitiminde oyunun önemi çok büyüktür. Çocuk, yaşamı için gerekli olan birçok davranış, bilgi ve becerileri, oyun ortamında öğrenmektedir. Oyun kavramının birçok tanımı yapılmıştır. Bunlardan bazıları:
  Oyun; çocuğun kendisini ifade etmesidir.
  Oyun; sonucu düşünülmedenyapılan hareketlerdir.
  Oyun; çocuğa hiç kimsenin öğretemeyeceği konuları, kendi deneyimleri ile öğrenmesi yöntemidir.
  Oyun, çocuğun işidir.
  Oyun, bir uyumdur.
  Oyun, hayal ile gerçek arasında bir köprüdür.
  Oyun, bir sosyal kuruluştur.
  Oyun, çocuğun iç dünyasını yansıtan bir aynadır.
  Oyun; çocuğun kişiliğini, gelişimini sağlayan en ideal ortamdır.
  Oyun; çocuğu yetişkin yaşamına hazırlayan son derece önemli bir araçtır.
  Oyun, çocuğun sosyal ve ahlaki değerleri öğrendiği bir arenadır.
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.