Açıklama
Kazım Koyuncu ve Erdal Eren'in hayatlarını bütün ayrıntılarıyla anlatan kitaplardan oluşan bu set kesinlikle okunmaya değer...
Türü : Set
Sayfa Sayısı : 336
Kapak : Karton
Kağıt : 2. Hamur
Basım Yılı : 2021
Dili : Türkçe
100 TL ve Üzeri KARGO BEDAVA !
19,90 TL
50,00 TL
%60 indirimli
1-3 İş Gününde Kargo Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli 5 TL100 TL üzeri Kargo ÜcretsizKargo Ödeyen Ürünler için  tıklayınız
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Erdal Eren - Ben Hep On Yedi Yaşındaydım

  12 Eylül 1980 askeri darbesi kesinlikle bir oldubitti değildir. Bugünlerimizi ipotek altına almak isteyen emperyalist bir tezgâhtır. Bu ülkenin insanlarına acıyı reva gören geçmişi bir kâbus gibi hatırlatıp anıdan dahi saydırmayanlara binlerce kere lanet olsun! 12 Eylül faşizmi sırf muhalif oldukları gerekçesiyle çocuklarımızın boynuna idam ipi takıp boylarının ölçüsünü darağacında almıştır.
  Dün bugün yarın; her zaman ve her koşulda "Faşizm bir dünya görüşü değil insanlık suçudur" diye haykırmalıdır insanlık!

  Kazım Koyuncu - Denizde Karartı Var

  "Bu arada hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne günün karanlık saatlerine ara sıra kopsa da fırtınalara bir gün boğulacağımız denizlere eski günlere neler olacağını bilmesek de geleceğe kötülüklerle dolu olsa bile tarihe tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara Don Kişotlar'a ateş hırsızlarına Ernesto "Çe" Guevara'ya yollara-yolculuklara sevgililere sevişmelere sadece düşleyebildiğimiz imkânsızlıklara üşürken ısınmalara her şeyden sıcak annelere babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük: savaşlar katliamlar ölen-öldürülen çocuklar. Kendi dilini kültürünü kendisini kaybeden insanlar topluluklar gördük. Yanan köyler kentler ormanlar hayvanlar gördük. Yoksul insanlar ağlayan anneler babalar her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik.
  Teşekkürler dünya..."
  Canın Cennete Kâzım
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.